GENERÁLKA NA GAMBRINUS LIGU NA HŘIŠTI I V HLEDIŠTI

Tonda Koutný | 12.02.2012

Na berounskou generálku na Gambrinus ligu jsme vyrazili z Opatova v nejsilnější sestavě. Tedy, vpředu s kapitánem Wripem a mnou, vzadu s Vlabosem, Mengim a Forlanem. Čekali jsme v Berouně kruté podmínky a příjemného soupeře, což se víceméně potvrdilo. Na mráz jsme ale byli dobře připraveni, až na Mengiho, který v noční přípravě ztratil rukavice a kulicha. Naštěstí celý den svítilo sluníčko, takže já pokrývku hlavy nepotřeboval a mohl jsem kulicha s nápisem DUKLA Mengimu zapůjčit. Snad mi ho brzy vrátí. Vstupné na utkání bylo druholigové, tedy 50 Kč, což odradilo od návštěvy plno našich fanoušků. Nakonec se nás sešlo v kotli u středové čáry osm. K naší pětici postupně přibili Riči, Berouňák a Podkova. Už od začátku utkání jsme začli mohutně povzbuzovat náš žlutý balet a když se za brankou hostů objevila slovenská vlajka, šála Dukly BB a ručně psaný transparent se srdcem a nápisem "DUKLIČKA NAŠA", patřící dvěma řvoucím a zpívajícím slovákům z Prahy a Kladna, nás kotel zavřel pusy až o poločase.Na to, jak rychle se o přestávce zpřátelily oba kotle, by KOUKal i KOUK. Po společném focení jsme se svorně odešli občerstvit do osvěžovny, kde došlo ke dvěma trapasům. Společensky už dost unavený slovák si spletl Karola Dobiaše s Karolem Duchoněm a já s Forlanem jsme si spletli pana Hubáčka v kulichu s Divákem č.4. Ale ta podoba byla neuvěřitelná a Forlan se musel zeptat, s kým máme tu čest. V druhém poločase už oba kotle fandily společně, převážně každý svým. Družba z kotlem Dukly BB byla navázána a minimálně jednoho z fans přivítáme v pátek na Julisce. Naše Duklička na zmrzlé, klouzavé umělce, před kamerou špiona ze Žižkova, zaslouženě vyhrála 3:1 a naznačila, že tým má na to navázat na své podzimní výkony. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Patrik Gedeon, který jediný nastoupil pouze v trenýrkách,bez tepláků, a nejlepším fanouškem moje maličkost za pokřik:"Dukláci všech zemí, spojte se".Po zápase jsme našim hráčům poděkovali, fanouškům soupeře popřáli hodně bodů v lize, zaskandovali odjíždějícímu GŘ s Janem Suchopárkem i zmrzlým hráčům BB, kteří už seděli v klubovém autobuse.

Přidat nový příspěvek