Diskusní téma: DISKUZE

Dotaz

redaktor fanaticky.cz | 11.08.2015

Dobrý den,

pro naši výjezdovou tabulku, kterou každé kolo tvoříme se chce zeptat kolik vás bylo v sektor hostů v zápase proti Liberci. Děkujieme

+ pokud máte fotku zašlete nám ji na FB stránku fanaticky.cz

Velká pochvala.

Janíček | 17.07.2013

Ahoj Tondo.Včera večer jsem poprve narazil na tyto Tvoje stránky.Moje reakce je asi taková: Velká paráda jen tak dále.

Pochvala

Tyci | 12.10.2012

Ahoj Toníku.....Dnes jsem našel tyto stránky a musím říci,že jsou moc hezký.Jen tak dál.....:-)))

AKCE NA DRESY

MÍRA | 17.05.2012

Posílám inspiraci na dresy

ŽLUTÉ BALETKY

Tonda Koutný | 29.03.2012

V sobotu poprvé letos doma hrají naše ženy B ve 3.lize s týmem Zlíchava B. Začátek utkání byl přesunut na 15:15, takže ho s odřenýma ušima z práce stíhám. Hraje se na Mikulovce, kousek od metra Opatov. Holky především z našeho béčka chodí občas do kotle fandit nám, tak je povinností přijít zafandit jim.

FK DUKLA PRAHA - SK SLAVIA PRAHA 0:0

Tonda Koutný | 19.03.2012

Při dnešním přesunu na Julisku jsem se trochu zdržel v soupravě metra ve stanici Muzeum, neboť v posledním vagóně zkolaboval nějaký cestující, takže se čekalo na lékaře. Na Julisku jsem dorazil krátce po 16. hod a na zastávce jsem se pozdravil s panem Kockem, který se mě ptal na rodinu a tak. Dole v kotli už postávali Bagrista a Riči, takže jsem dorazil jako třetí. Nakonec se nás tam sešlo skoro padesát, včetně různě žlutorudě pomalovaných dětí, s největší pravděpodobností většina z řad žáků Dukly. Ovšem fandili fest. Přidávala se k nám někdy i tribuna, zvláště první řada nad kotlem hodně pomáhala. Velké překvapení přišlo v podobě ztraceného syna a dlouholetého bubeníka Betmena, který se v kotli zjevil nezvykle ostříhaný, bez bubnu, bez dresu, bez džínové vesty. A druhé překvapení byla účast tří fandů, táty, syna a vnuka Krejčích, z Čelákovic. Myslím, že jsem naposledy viděl na Julisce tátu na utkání o první místo v tabulce Pražského přeboru Dukla Praha - Horní Měcholupy. Tenkrát jsme prohráli.
Dnešní fotbal nevybočil z průměru, obrany předčily útok, brankáři moc práce neměli. Dukla měla dvě větší šance, Slavie jednu. Myslím, že s bodem byla spokojena obě mužstva. Nejlepším fanouškem byl zvolen Betmen za nečekaný návrat do rodiny dukláků a nejlepším hráčem Jan Vorel za dobrou poziční hru v obraně Žlutého baletu.

FC HRADEC KRÁLOVÉ - FK DUKLA PRAHA 0:2 (0:0)

Tonda Koutný | 12.03.2012

Po hektické sobotě jsem v neděli absolvoval dopoledne utkání divize A FK Dukla Praha B - FC ZVVZ Milevsko. to se hrálo na Mikulovce za silného větru a za režie našeho týmu, před návštěvou 60 diváků, plus osmičlenný kotel z Milevska. Naši hoši předváděli pohledný kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. První gól už ve 3.min vsítil náš nový Mireček, hubený čahoun Ouedraogo. I když soupeř vyrovnal ve 22.min, bylo jen otázkou času, kdy další slibné akce, především Jakuba Sklenáře, skončí v síti. Už za tři minuty právě Jakub dostal Duklu do vedení a do poločasu přidal ještě 2 góly Radim Jíra.
O přestávce jsme si s Vanišem zašli do občerstvení na ovocný čaj, který nám připravila krásná fotbalistka Dukly Ivanka Kůtová a potkali jsme zde G.Bittengela a J.Fialu. Ve 2.půli hrála Juniorka po větru, ale už se tolik nedostávala na dostřel soupeřovy branky, takže zápas skončil 6:1.
Hned po závěrečném hvizdu jsme Vanišovým vozem spěchali k Depu Hostivař, kde byl tradičně přistaven autobus na zájezd na ligové utkání Hradec - Dukla. Jelo nás asi 22, po své ose pak přijeli Pippo, David, Maxík s kamarádem a přišli ještě dva mladší fandové Dukly z Hradce, či z okolí.
Od začátku zápasu bylo zřejmé, že tady neprohrajeme. A kdyby se tak stalo, byla by to hrozná škoda. Dukla domácím v 1.poločase prakticky nic nedovolila a do šaten se šlo za stavu 0:0. Otázka o poločase zněla, zda Dukla nějak využije hry po větru a ujme se nějaká střela kanonýra Pedra. Ten měl nakonec prsty v obou gólech, ale nebylo to po střelách z poza šestnáctky. V průběhu 2.půle proběhli kolem nás 4 hasiči s hasičákem v ruce a zamířili do tunelu, kterým se chodí do sektoru hostů a kde jsou umístěny dvě kadibudky. Z tunelu vycházel kouř a jak se hned neslo kotlem, někdo podpálil jednu kadibudku, snad pomocí toaleťáků, které také v průběhu zápasu létaly sektorem... Dukla si po zvýšení náskoku už vítězství nenechala vzít a my jsme se už těšili na závěrečnou děkovačku. Po ní, dobře naladění, jsme zamířili tunelem k východu. U jedné z kadibudek byla vidět ve škvíře dveří černá stopa ohně a z buňky vytékala pěna, kterou tam nastříkali hasiči. Šel jsem jako třetí a už z dálky jsem si všiml za bránou u východu ze stadionu množství štítů a přileb. Hned mě napadlo, že domácí hooligans neunesli porážku a policie nám zajistí bezpečný odchod do autobusu.
Ale všechno je jinak! Hradečáci nikde a my dostáváme pokyn:"Občanský průkaz si dejte před obličej a vycházejte po jednom!" Nemám občanku, naštěstí stačí tramvajenka. Kukláč míří kamerou na fotku a chce znát jméno. Pak mě pouští. "Zatknou" naštěstí pouze tradičně posilněného a vzpurného Vlabose a posilněného a klidného Forlána. Kupodivu pouští posilněného Mengiho, který ale evidentně chce jít s kluky. Ty dva odvážejí v poutech k vyšetřovateli, nebo k jakýmu čertu, kde jim prý sejmou otisky prstů a chodidel. Forlana brzy propustí a Vlabose o něco později. Vina nebyla prokázána, z Hradce je odveze kamarádka. Kdo je ale vinen?
Poněkud magalomanská akce policie kvůli ohořelé kadibudce byla tak trochu směšná. Vždyť náš kotel tvořili převážně váleční invalidé, důchodkyně a hooligans předdůchodového věku. To si mohli ti tři pánové, co zhruba od 70.min sledovali zpovzdálí náš sektor a řídili akci policie, všimnout. I přes tyto problémy byl vyhlášen nejlepší fanoušek a to Kibic za pokřik:"Je to velká sranda, jsi-li Dukly fanda!" Ocenění pro nejlepšího hráče získal Petr Pedro Malý, který se zasloužil o první gól a ten druhý sám vsítil.
Teď už se můžeme jen těšit na pondělní derby se Slávií na Julisce.

FK DUKLA PRAHA - 1:FC SLOVÁCKO 2 : 0 (1:0)

Tonda Koutný | 03.03.2012

Včerejší den se opravdu vydařil. Příjemné, už fotbalové počasí, sice nepřilákalo na Julisku tak velkou návštěvu, jak jsem doufal a jak tipovali i někteří "KOUCI" v Koukově tipovačce. Pátek je pátek a ani Pippo s tím nic nenadělá. Příští domácí zápas uvidíme, jaká je současná kapacita Julisky, nebo přesněji, kolik diváků v dalším pražském derby pojme. Jak už v týdnu avizoval Hopkirk, trávník na stadionu zdobila velká žlutá skvrna, která byla ještě těsně před zápasem kropena. V tu dobu také přišel do našeho, ještě značně prořídlého, kotle sportovní ředitel G. Bittengel a požádal nás staré a neklidné, abychom nepoužívali zakázané prostředky, u kterých hrozí klubu pokuta od svazu.
Zatímco jsem hledal nějaký odemčený záchod a na radu pořadatele skončil v kadibudce u staveniště vedle bazénu, o kterou se pravděpodobně dělili fanoušci se stavebními dělníky, se v kotli objevil Lukáš Medvěd Mengi v převleku medvěda, maskota Dukly. Moc mu to slušelo a byl po celý zápas oživením tribun. V kotli se nás nakonec sešlo asi 25, přišel i Tomášek, tentokrát nenápadný a v černém, možná z mimofotbalových důvodů. V rozmařilé náladě přišel Kladeňák, ale co ji způsobilo, jsem nezjišťoval.
Fotbal se hrál na Julisce kvalitní, první poločas byli naši hoši lepší, na soupeře nastartovali a vytvářeli před brankou Filipka nebezpečné situace. Bohužel gól padl až v samotném závěru poločasu. V první části 2.půle nás Slovácko přehrávalo, ale obětavost našich hráčů nedovolila soupeři skórovat. Naopak, po rychlém protiútoku přidala Dukla druhý gól a čekalo se, zda přidá alespoň ještě jeden. To se sice nestalo, přesto se fotbal líbil,stejně jako výkon našeho týmu. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jan Pázler za skvělý výkon v tomto utkání. Znamenal největší nebezpečí pro soupeřovu obranu, několikrát prošel i přes více hráčů do pokutového území, zasprintoval po křídle a stejně rychle se vracel po ztrátě míče na naši polovinu. A navíc po hezkém sólu vsítil ve 2.poločase gól. Nejlepším fanouškem se pak stal Lukáš Medvěd Mengi, který nejen dirigoval kotel v průběhu utkání, ale při děkovačce i hráče přímo na trávníku.
Když jsme s Marcelem a Vanišem vyšli po zápase schody na hlavní tribuně, potkali jsme nahoře pana Voženílka. Hned jsem se ho zeptal, kdy hrajeme se Slávií, neboť hlášení hlasatele bylo trochu nepřesné. Nevěděl. Dnes už víme, že se hraje v pondělí. To je k vzteku. V pátek ráno jsem si zažádal o dovolenou na původní termín 16.3. a ještě ten den večer po zápase se dovím, že se hraje v pondělí...

Re: FK DUKLA PRAHA - 1:FC SLOVÁCKO 2 : 0 (1:0)

lukas medved mengi | 04.03.2012

Jakpakto?Ja a nejlepsi fanda Dukly jo?Tak diky,dalsi duvod se jit opit :-))

VIKTORIA PLZEŇ - DUKLA PRAHA 1:1 (1:0)

Tonda Koutný | 27.02.2012

Včerejší neděle byla pro mě a Renču opravdu hektická. Asi v 11:30 jsme se vrátili z týdenního pobytu v lázních Berta v Třeboni a ve 13:30 jsme už vyrazili na Depo Hostivař, kde byl sraz před cestou do Plzně. Autobus byl zaplněn tak z poloviny, v průběhu jízdy Hopkirk rozdal každému účastníku zájezdu číslo a Renča vylosovala nejprve člena fanklubu Jardu Bucháčka, který měl zdarma zájezd i vstup na Plzeń a poté vytáhla z Hopkirkovi čepice mé číslo, takže mám příští cestu i vstupenku na Hradec zdarma. Když vjel náš autobus do Plzně, dozvěděli jsme se z Forlanova telefonátu, že naši mladí a neklidní, posílení o severočechy, dostali kdesi u plzeňského nádraží na budku (bylo to dohodnuté). A hned se autobusem nesla hláška, že ve Štruncových sadech je dohodnuta rvačka důchodců a hned se hledali dobrovolníci na tuto bitku.
U stadionu nás však čekali pouze policisté a při vstupu do sektoru i sekuriťáci, jejichž prohlídka nebyla nijak přísná, což nás mile překvapilo. Sektor hostů, stejně jako stadion, voní novotou a od ostatních sektorů ho oddělují skleněné stěny a sítě. V našem kotli se sešlo asi 25 hlasitých fandů, kteří v průběhu utkání poměrně dost spílali hlavnímu rozhodčímu Kocourkovi. V průběhu 1.poločasu se kotel rozrostl o mladé a neklidné, takže počet kotelníků vzrostl na 35. Zápas se v podstatě vyvíjel podle našich předpokladů. A i po přísné penaltě jsme věděli, že ani v Plzni není nic ztraceno. Petr Pedro Malý po ostré skákající střele vyrovnal a nebýt zbytečného vyloučení, mohli jsme pomýšlet na víc. Ovšem, pokud má současná Viktorka o jednoho hráče v poli navíc a k tomu 30 minut, musí její oslabený soupeř ukázat nejen ohromnou dávku bojovnosti, fotbalové dovednosti a vůle po úspěšném výsledku. Zároveň musí mít gólman štěstí a musí předvést famózní výkon. To vše náš skvělý tým pod naším sektorem předváděl poslední půlhodinu, plus 4 minuty nastavení.
A tak po závěrečném hvizdu, míst zrušeného ohňostroje, v euforii vystřelily vzhůru ruce se šálami všech našich fanoušků, a místo odloženého seskoku parašutistů skákal kotel nadšením nad vybojovaným výsledkem našich chlapců. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Filip Rada za reprezentační výkon. K tomu je třeba vyslovit přání, aby plzeňští bafuňáři nedostali zálusk na dalšího našeho hráče, tentokrát brankáře. Nejlepším fanouškem se stal Milan Bagrista Kamenský, který do kotle přivezl dva menší bubny. Ty se v našem sektoru dobře rozléhaly a plně nahradily velký buben Romana Zájezda Sklenáře, který v Plzni chyběl, neboť jej přepadla bolest ledvin. Tak ať jsi brzy fit, Romane!