DUKLA PRAHA - VIKTORIA ŽIŽKOV 3 : 0 (3:0)

Tonda Koutný | 19.02.2012

Můj páteční den byl celý fotbalový, i když jsem do 14:09 jezdil. Měl jsem totiž svou oblíbenou linku 8, která končí v Podbabě. Kolem osmé ráno mě v zastávce Zelená někdo zaťuká na dveře kabiny a ona to Duklička, usměvavá Jana. Za jízdy jsme pokecali (snad mě žádný buzerant z Dopravního podniku neviděl a nenapsal, bylo by to za -800 Kč) a Jana mně sdělila, že se na Julisce asi ukáže, i když užívá antibiotika. Vystoupila na Těšnově a pak už se během mé služby nic zvláštního nestalo. Vlastně stalo. Asi v 10:30 jsem projížděl Palmovkou směr Hloubětín a náhle jsem zahlédl Forlana s Renčou, kráčející po levém obrubníku proti mně. Přes zvonění a blikání mě nezaregistrovali a ani já v ten okamžik nevěděl, jaká bije...
A později odpoledne už příprava na cestu a pak přesun do mokrých Dejvic. V metru na Muzeu jsem náhodně potkal, světe div se, ne FKD, ale Mengiho. Jeli jsme spolu na Dejvickou, kde se naše cesty rozdělily. Mengi zamířil pěšky k Topolům, já tramvají Pod Julisku. Tam z dukláků nikdo nenasával, tak mně nezbývalo nic jiného, než vyrazit směr stadion a vyšplhat po dlouhé době pověstné schody. Před pokladnami bylo minimum lidí a parkoviště zabrala stavba. Přesunul jsem se na autobusovou zastávku, kde byl sraz s Forlanem, pro kterého jsem měl připravenou pernamentku. Čekal jsem dlouho. Kolem prošli Pavel Nekola, ing.Dufek, Zájezd, Mengi, Herschel, Homokláda a také průvod fans Viktorky se zapálenými dýmovnicemi. Nechtěli se prát, tak jsem se nudil čekáním dál. Nakonec dorazil i Forlan a tak jsme se jako jedni z posledních dostali do našeho kotle asi 15 minut před začátkem zápasu. Kotel čítal kolem padesáti fans. Posílilo ho asi 7 fanoušků Schalke a nám známý fanda Dukly B.Bystrica. Těsně před nástupem obou týmů jsem se zdravil s Vlabosem a když jsem se pak otáčel k Michalovi, Vlabos náhle, nevím, z jakého důvodu (Snad spatřil FKD?) spadl na zadek mezi sedačky. Za mé pomoci vstal a řekl mně, že dnes budeme všichni vpravo. Já mu na to v legraci odpověděl:"A vlevo bude FKD". V té chvíli jsem se otočil a skoro za mnou stál Honibrko ze Stodůlek. Vlabos na něho hned vystartoval a co se dělo nebo nedělo za mými zády, nevím. Každopádně už jsem pak FKD nikde neviděl...
A to už začal ligový mač. V 17.minutě bylo vymalováno. Pedro vsítil naší třetí branku. I když Dukla nevsítila další gól, kotel neúnavně povzbuzoval až do konce. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Miroslav Podrazský za krásný gól z trestného kopu a jednu asistenci. Nejlepšími fanoušky byli vyhlášeni Šue a Tomašta, kteří na tento zápas přicestovali až z Krnova a Zlatých Hor. Po utkání proběhla tradiční děkovačka a s výkřikem "Na Plzeň, Kozle, na Plzeň!" jsme se pomalu rozcházeli.

Přidat nový příspěvek