FC HRADEC KRÁLOVÉ - FK DUKLA PRAHA 0:2 (0:0)

Tonda Koutný | 12.03.2012

Po hektické sobotě jsem v neděli absolvoval dopoledne utkání divize A FK Dukla Praha B - FC ZVVZ Milevsko. to se hrálo na Mikulovce za silného větru a za režie našeho týmu, před návštěvou 60 diváků, plus osmičlenný kotel z Milevska. Naši hoši předváděli pohledný kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. První gól už ve 3.min vsítil náš nový Mireček, hubený čahoun Ouedraogo. I když soupeř vyrovnal ve 22.min, bylo jen otázkou času, kdy další slibné akce, především Jakuba Sklenáře, skončí v síti. Už za tři minuty právě Jakub dostal Duklu do vedení a do poločasu přidal ještě 2 góly Radim Jíra.
O přestávce jsme si s Vanišem zašli do občerstvení na ovocný čaj, který nám připravila krásná fotbalistka Dukly Ivanka Kůtová a potkali jsme zde G.Bittengela a J.Fialu. Ve 2.půli hrála Juniorka po větru, ale už se tolik nedostávala na dostřel soupeřovy branky, takže zápas skončil 6:1.
Hned po závěrečném hvizdu jsme Vanišovým vozem spěchali k Depu Hostivař, kde byl tradičně přistaven autobus na zájezd na ligové utkání Hradec - Dukla. Jelo nás asi 22, po své ose pak přijeli Pippo, David, Maxík s kamarádem a přišli ještě dva mladší fandové Dukly z Hradce, či z okolí.
Od začátku zápasu bylo zřejmé, že tady neprohrajeme. A kdyby se tak stalo, byla by to hrozná škoda. Dukla domácím v 1.poločase prakticky nic nedovolila a do šaten se šlo za stavu 0:0. Otázka o poločase zněla, zda Dukla nějak využije hry po větru a ujme se nějaká střela kanonýra Pedra. Ten měl nakonec prsty v obou gólech, ale nebylo to po střelách z poza šestnáctky. V průběhu 2.půle proběhli kolem nás 4 hasiči s hasičákem v ruce a zamířili do tunelu, kterým se chodí do sektoru hostů a kde jsou umístěny dvě kadibudky. Z tunelu vycházel kouř a jak se hned neslo kotlem, někdo podpálil jednu kadibudku, snad pomocí toaleťáků, které také v průběhu zápasu létaly sektorem... Dukla si po zvýšení náskoku už vítězství nenechala vzít a my jsme se už těšili na závěrečnou děkovačku. Po ní, dobře naladění, jsme zamířili tunelem k východu. U jedné z kadibudek byla vidět ve škvíře dveří černá stopa ohně a z buňky vytékala pěna, kterou tam nastříkali hasiči. Šel jsem jako třetí a už z dálky jsem si všiml za bránou u východu ze stadionu množství štítů a přileb. Hned mě napadlo, že domácí hooligans neunesli porážku a policie nám zajistí bezpečný odchod do autobusu.
Ale všechno je jinak! Hradečáci nikde a my dostáváme pokyn:"Občanský průkaz si dejte před obličej a vycházejte po jednom!" Nemám občanku, naštěstí stačí tramvajenka. Kukláč míří kamerou na fotku a chce znát jméno. Pak mě pouští. "Zatknou" naštěstí pouze tradičně posilněného a vzpurného Vlabose a posilněného a klidného Forlána. Kupodivu pouští posilněného Mengiho, který ale evidentně chce jít s kluky. Ty dva odvážejí v poutech k vyšetřovateli, nebo k jakýmu čertu, kde jim prý sejmou otisky prstů a chodidel. Forlana brzy propustí a Vlabose o něco později. Vina nebyla prokázána, z Hradce je odveze kamarádka. Kdo je ale vinen?
Poněkud magalomanská akce policie kvůli ohořelé kadibudce byla tak trochu směšná. Vždyť náš kotel tvořili převážně váleční invalidé, důchodkyně a hooligans předdůchodového věku. To si mohli ti tři pánové, co zhruba od 70.min sledovali zpovzdálí náš sektor a řídili akci policie, všimnout. I přes tyto problémy byl vyhlášen nejlepší fanoušek a to Kibic za pokřik:"Je to velká sranda, jsi-li Dukly fanda!" Ocenění pro nejlepšího hráče získal Petr Pedro Malý, který se zasloužil o první gól a ten druhý sám vsítil.
Teď už se můžeme jen těšit na pondělní derby se Slávií na Julisce.