FK TEPLICE-FK DUKLA PRAHA 4:0 (3:0)

Tonda Koutný | 07.05.2012

Včerejšího autobusového zájezdu Fanklubu Dukly se zúčastnilo 18 fandů. Mezi nimi překvapivě i Šue z dalekého Krnova. Skoro celou cestu pršelo a deštěm nás přivítaly i Teplice. Po vlastní ose do našeho sektoru dorazili Kouk, Michal, Vlabos, Potápěč v tričku teplických hooligans, Forlan a 2 fanoušci ze zdejšího kraje. Z místních lázní si na fotbal odskočil p.Vaníček sen. Kotel tak čítal kolem 30 fans. Těsně po začátku zápasu přestalo pršet a začalo trápení našeho týmu v 1.poločase. Trenér Kozel totiž šetřil opory týmu na středeční utkání roku o mistra Prahy se Spartou., Bez Švejdíka, Gedeona, Lietavy byl náš výkon tragický a neklidní mladí fans znechuceni opustili ve 43.min náš sektor.
Do 2.poločasu nastoupili Švejdík a Podrazký, hra se vyrovnala a přišly i šance Dukly. Ale včera jí nebylo přáno. I největší šance, kdy běžely tři naši hráči na samotného brankáře domácích, skončila na břevně. Takže po 90 minutách svítil na světelné tabuli výsledek 4:0.
Po utkání jsme nastoupili do našeho autobusu, přistaveného hned u východu ze sektoru hostů. Zatímco se Hopkirk domlouval s policií na našem odsunu, nedaleko od autobusu, obklopeném pěti policejními vozy, procházeli naši neklidní mladí a skandovali:"Du-kla Teplice, Dukla Teplice!". Pak zmizeli v husté zeleni. Od Stínadel nás doprovázely dva policejní vozy se zapnutým majákem. V autobusu díky tomu byla dobrá nálada, protože jsme podezírali šest našich neklidných mladých, že ty policejní manévry mají na svědomí oni. A když autobus projížděl kolem ruin starého stadionu, padaly hlášky, že ho naši mladí pěkně poničili. Jeden houkající vůz nás doprovodil daleko z města, což bylo v autobusu komentováno hláškami typu:"Vezou nás na kulometnou střelnici, aby zlikvidovali tvrdé jádro Dukly," nebo:"Vezou nás do ZOO, kde se my, dukláci, budeme rozmnožovat," apod. Dobrá nálada pak trvala celou cestu a většina fandů konstatovala, že v případě úspěchu se Spartou ve středu, bude včerejší výkon hráčům odpuštěn. Nejlepším hráčem byl dnes vyhlášen Jan Svatonský, který znamenal jako jeden z mála hráčů Dukly jakés takés nebezpečí pro branku Teplic. Nejlepším fanouškem byl zvolen Šue, který přijel z největší dálky a vydržel na tribuně až do konce.